Super goli i tij, i Bajramit apo i Asllanit më i bukuri në këto eliminatore? Ja si përgjigjet Jasir Asani

Picture of INA
INA

11/09/2023

Realizoi një kryevepër, zhbllokoi ndeshjen ndaj Polonisë dhe “inauguroi” fitoren tejet vendimtare ndaj Polonisë. 2-0 i arritur mbrëmë në “Arena Kombëtare” i rrit ndjeshëm shanset e kuqezinjve për të shkuar në finalet e “Euro 2024”.

Me 10 pikë të grumbulluara deri tani, me tri ndeshje të mbetura nga kjo fushatë kualifikueses, Sylvinho dhe të tijtë kryesojnë grupin E për momentin. Njeriu i atij super goli, që pas ndeshjes u publikua edhe në faqen e “UEFA Euro 2024” në rrjetet sociale, Jasir Asani, u shpreh kështu për mikrofonin e SuperSport:

“Të them të drejtën, fusha nuk ka qenë siç duhet, nuk na lejoi të luajmë futbollin që kemi bërë gjithë javën. Por, erdhi goli dhe u çliruam, kemi kualitete të larta. Mendova për krosim, por pashë Szczesny të lëvizte dhe mbylla sytë, godita. E dija se po të shkonte në portë do të ishte gol. Szczesny më tha bravo se ishte një supergjuajtje dhe se nuk e priste të gjuaja nga ajo distancë.

E dimë për çfarë kemi ardhur në kombëtare, stafi ka bërë shumë punë. Meritat për mua i merr trajneri Sylvinho, pa të nuk do të isha në kombëtare. Ai më ka dhënë shumë besim, së bashku me Zabaleta.

Cili është goli më i bukur, i Asllanit, Bajramit apo ky i imi në këto eliminatore? Të gjithë janë të bukur. Edhe i Bajramit ishte i bukur, sepse na dha një pikë”.

TË FUNDIT
2 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
11 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
12 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
12 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
12 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

ME TE LEXUARA

11 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
2 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
1 ditë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
1 ditë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
12 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
12 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
12 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

LEXO MË SHUMË

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

INFO

NA NDIQ