Superliga/ Ballkani luan sot në udhëtim ndaj Dukagjinit, Prishtina sfidohet nga Liria

INA
INA

17 Shtator, 2023

Me dy ndeshje në program për ditën e sotme, do të mbyllet edhe java e pestë në Superligën e Kosovës në futboll.

Kampioni në fuqi, Ballkani, do të luajë në udhëtim ndaj Dukagjinit. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “18 Qershori”, me fillim prej orës 15:00, shkruan Gazeta Express.Ballkani është i treti në tabelë me nëntë pikë, kurse Dukagjini i parafundit me dy sosh.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet në Hajvali, mes Prishtinës dhe Lirisë.

Kryeqytetasit kanë grumbulluar tetë pikë nga katër xhirot e para, teksa janë në pozitën e katërt.

Ndërsa, prizrenasit janë dy pozita më poshtë me pesë pikë të grumbulluara.

Edhe kjo ndeshje do të luhet nga ora 15:00.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ