Sveçla: Aktualisht në veri po zhvillohet aksion për kriptovaluta

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Prill, 2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla duke raportuar në Komisionin për Integrime Evropiane, ka bërë të ditur se aktualisht në veri është duke u zhvilluar një aksion për kriptovaluta.

Ai, ka thënë se në atë pjesë gjendja nuk është e kënaqshme por, se ka përparim në sundim të ligjit.

“Gjendja në veri nuk është e kënaqshme, ka përparim në sundim të ligjit dhe kjo falë gjithë strukturave të Qeverisë. Kemi prezencë të strukturave të sigurisë si kurrë më parë, por kemi edhe sfida të cilat duhet ti kalojmë.

Një aksion është duke u zhvilluar në veri për keqpërdorim të kriptovaliutave”, ka thënë Sveçla.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1743

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

libra-te-grisur

MASH: Libri i Historisë dhe Shoqërisë për klasën e pestë tërhiqet nga përdorimi

INFO

NA NDIQ