Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

ina-online
ina-online

01/10/2023

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla njoftoi sot se për çka do të shfrytëzohet ajo vilë buzë liqenit të Ujmanit.

Ai tha se kjo vilë Radojçiqit është e ndërtuar në tokën e Agjencisë Pyjore të Kosovës.

Sipas tij, ky kompleks ka uzurpuae baypassin e tunelit në këtë zonë të Ujmanit.

Sveçla shtoi se është në bisedime me ministrin e Bujqësisë që kjo pronë t’i kalohet Ministrisë së Punëve të Brendshme “e pastaj të shfrytëzohet nga Policia e Kosovës për stacioni për njësitin e barkave në Departamentin e Kufirit”.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

BDI deputetet Kuvend ali ahmeti

Pas kryeministrit në Qeverinë teknike, BDI-ja synon pozitën e presidentit të shtetit

INFO

NA NDIQ