Sylvinho fokusohet tek mbrojtja e Kombëtares – Shqip

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/03/2023

Stërvitje për të eliminuar goditjet nga këndi të polakëve

Në një përballje që në letër paraqitet më shumë se delikate për shumë arsye, ndaj Polonisë nuk duhet humbur. Është ndeshja e parë e kualifikueseve, e para dhe për stafin e ri dhe rrjedhimisht kujdesi duhet të jetë në maksimum.

Përballë një kundërshtari të vështirë si Polonia edhe barazimi do të ishte rezultat i kënaqshëm. I gjithë grupi ka mbërritur në Shtëpinë e Futbollit dhe pas një seance të shkurtër shkrythëse në palestër ka zbritur në fushë për të zhvilluan stërvitje me ngarkesë të plotë.

Këtë herë trajneri kuqezi, Sylvinho dhe stafi i tij ka pasur në dispozicion të gjithë lojtarët, të cilët janë stërvitur normalisht për më shumë se një orë.

Në seancën e dytë stërvitore, trajneri Sylvinho, një pjesë të saj ia ka kushtuar goditjeve nga këndi. Pozicionimi dhe reagimi i futbollistëve të kombëtares në një fazë mbrojtëse mori një rëndësi të veçantë. Me gjasë tekniku ka parasysh shtatlartësinë e futbollistëve kundërshtarë dhe aftësinë e tyre në këtë situatë.

Për momentin nuk ka asnjë lojtar me probleme fizike dhe seanca ka vijuar sipas programit me lojtarët që kanë zhvilluar më shumë punë me top.

Ndeshja e 27 Marsit, ka një rëndësi të veçantë jo vetëm për pikët, por edhe për moralin e skuadrës. Takimi që do të luhet në “Narodowy Stadium”

TË FUNDIT
31 minuta
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
3 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
3 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
5 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
5 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Italia dhe Spanja do të përballen për herë të 41-të
12 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
2 ditë
Spanjë – Itali, ndeshja kryesore e ditës në ‘Euro 2024’
1 ditë
Gliha ofendon rëndë lojtarët e Shqipërisë: Është traditë shqiptare, e nisin fort por më pas u mbaron benzina
10 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
2 ditë
E bujshme, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rummenigges, Zidanes...

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

Mirlind Daku

“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës

INFO

NA NDIQ