Sylvinho me grup të plotë në Tiranë, braziliani punon për zgjedhjet drejt Euro2024

ina-online
ina-online

21/03/2024

Sylvinho me grup të plotë dhe stërvitje maksimale në përgatitjet për sfidat e radhës në Itali dhe Suedi.

Qazim Laçi dhe Naser Aliji ishin lojtarët e fundit që plotësuan grupin prej 26 futbollistësh të thirrur për miqësoret ndaj Kilit në fundjavë dhe nordikëve në fillimin e javës së ardhshme.

Taktikë dhe ushtrime fizike për të pranishmit që duhet të jënë gati për zgjedhjet e brazilianit për 180’ e ardhshme. Konkurencë e lartë në cdo repart sidomos në vijën e parë ku stafi teknik duhet të zgjedhë mes kontributit të mëparshëm dhe formës aktuale.

Ngarkesa fizike e muajve të fundit ka dërguar Uzunin në palestër për një seancë rekuperimi ndërsa të tjerët kanë punuar në fushë për implementimin e kërkesave të Sylvinho’s. Braziliani ka si objektiv të shohë emra të rinj dhe Hoxha e Manaj janë dy objektivat kryesorë për grupin përfundimtar drejt Euro 2024.

Jo vetëm stërvitje me topin por edhe përkujdesje psikologjike e cila më shumë se kujtdo i duhet Brojës. Shtatlarti kuqezi që nuk po kalon ditët më të mira në Londër është një futbollist që Sylvinho po bën gjithcka ta humbasë. Për këtë ai ka ngarkuar Zabaleta’n që ta ndjekë personalisht në fushë dhe jo vetëm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ