Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

Picture of ina-online
ina-online

16/06/2024

Trajneri i kuqezinjve Silvinjo thotë se është i zhgënjyer nga humbja 2 me 1 me Italinë, por shprehet i kënaqur me paraqitjen e skuadrës.

Duke folur për mikrofonin e Tv Klan në emisionin Kampionët, Silvinjo u shpreh se pavarësisht rezultatit, Shqipëria ishte deri në fund kërcënuese ndaj Italisë, sidomos me rastin që pati me Rei Manajn, megjithëse minutat e para të ndeshjes ishin të vështira.

“Zhgënjim për rezultatin, i kënaqur për paraqitjen e skuadrës. 20-25 minutat para nuk i bëmë mirë sepse ishin shumë të vështira për ne. Më pëlqeu që luajmë ndaj Italisë kampione e Europës dhe deri në momentin e fundit ishim në lojë për të marrë barazimin.

Kur luan me ekipe të nivelit të tillë është normale që të kishim krizë emocionale ose dhe gjëra të tjera. Dua të falenderoj ata që ishin sot këtu, kishte aq shumë shqiptarë. Kemi bërë një rrugëtim fantastik me shumë sakrifica për të arritur në këtë Europian. Punojmë 12 orë në ditë për ekipin për Shqipërinë. Futbollistëve u kam thënë të shfrytëzojnë këtë mundësi, ta shijojnë”, u shpreh Silvinjo.

Shqipëria humbi 2 me 1 ndeshjen ndaj Italisë, duke e nisur me humbje Kampionatin Europian.

/tvklan.al

TË FUNDIT
19 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
19 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
19 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

19 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
19 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
19 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ