Ta lëmë për pak Albinin!

INA
INA

31/05/2023

Çim Peka

Tu shtrojme disa pyetje tregtareve te interesave te Kosoves:
-1 A jeni dakort qe ne Kosove te themelohet Zajednica me fuqi ekzekutive si e do Vucic?
-2 Ne rast se jo, a jeni dakort qe Veriu ti jepet Serbise?
3- Ne rast se jo, a jeni dakort qe komunat ne Serbi te jene pa institucione deri sa serbet te kthehen ne to?
4- Ne rast se jo, cfare do t’i jepnit Serbise qe ata te kthehen ne institucione?
5- Nese SHBA-te per interesa gjeopolitike ndryshojne ane (pra, zgjedhin interesat e Serbise e jo me te Kosoves) a duhet te biem edhe ne dakorte me to?

PS: Kur te keni pergjigje per keto, kthehemi e gjykojme Kurtin. Deri atehere thjeshte jeni tregtare te interesave te Kosoves per interesat tuaja.
Rrofte Çakorri Ramush!✌️

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arsim zekolli2

Emerimi i Talatit për ‘techno-PM’, është konform statusit të BDI-së

Xhelal Zejneli

PISA 2022

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

Fatmir Besimi

PAKOJA E NËNTË E MASAVE ANTIKRIZË

orhan ibrahimi

“Talat Xhaferi- njëqind ditë Kryeministër”!

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

gir-geer-euroambasadori

Për barazinë gjinore dhe fuqizimin e grave

ylli manjani

Amerika dhe amerikanllëqet tona…

Daut Dauti

Planet për vendosjen e hebrenjve në Shqipëri

INFO

NA NDIQ