“Ta përkrahim kandidaturën e Muharrem Salihut-Marco”, vjen mbështetja e fuqishme nga eurodeputeti austriak Mandl dhe eurodeputeti kroat Flego

Picture of ina-online
ina-online

06/06/2024

Zgjerohet fronti europian i mbështetjes për kandidaturën e Marco-s: do punojmë bashkë për një Europë më të mirë, thotë austriaku Lucas Mandl, eurodeputet

Kandidatura e vetme shqiptare në listat italiane për në PE, ka ngjallur interes dhe mbështetje tek eurodeputetë në krejt Europën.

Pas eurodeputetit kroat Valter Flego që tha se Marco në Parlamentin Europian do të forcojë zërin shqiptar në Europë, vjen mbështetja e Lucas Mandl, mbrojtës i zjarrtë i Kosovës, partneri i saj brenda Parlamentit dhe institucioneve europiane. Mes të tjerash ai thotë:
… Punoj ngushtësisht me vendet e Ballkanit Perëndimor. Ja përse e çmoj shumë punën e Marco- s(Muharrem Salihut) ndaj shpresoj që ai do të jetë kolegu im në Parlamentin europian dhe do punojmë së bashku për një të ardhme më tëmirë për Europën! Shumë urime! Yti, Lucas Mandl!
Kandidatit shqiptar, i kanë mbërritur mesazhe mbështetëse nga gjithë anët e Europës. Ish Presidentë, ish ministra, deputetë europianë, deputetë të viseve shqiptare, drejtues të organizatave të biznesit, Presidenti i Federatës shqiptare të Futbollit Armando Duka. Surpriza ishte urimi në grup i futbollistëve të kombëtares së Shqipërisë, Broja, Asani, Gjimshiti, që është dhe vendas i Marco-Muharrem Salihut. Futbollistët nga grumbullimi gjetën kohën të bënin thirrje tek komuniteti shqiptar i Verilindjes të votonin Marco-n. (INA)

TË FUNDIT
12 orë
policia-shqiperi shqiptare
Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë
15 orë
nefail maliqi
Tribune de Genėve: Një gazetar shqiptar në Gjenevë kërkon ngritjen ...
17 orë
Uljan Sharka
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artif...
18 orë
majko
Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon...
1 ditë
IMG_2979
Konsullata e Kosovës në Nju Jork, shënoi 25-vjetorin e Çlirimit të ...

ME TE LEXUARA

17 orë
Uljan Sharka
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artif...
15 orë
nefail maliqi
Tribune de Genėve: Një gazetar shqiptar në Gjenevë kërkon ngritjen ...
12 orë
policia-shqiperi shqiptare
Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë
1 ditë
IMG_2986
Kosova me 10 medalje në finalen e NEO - shkencës në New Jersey, kët...
1 ditë
IMG_2979
Konsullata e Kosovës në Nju Jork, shënoi 25-vjetorin e Çlirimit të ...
18 orë
majko
Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon...

LEXO MË SHUMË

policia-shqiperi shqiptare

Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë

nefail maliqi

Tribune de Genėve: Një gazetar shqiptar në Gjenevë kërkon ngritjen e bustit të heroit zviceran Guillaume Tell në Kosovë

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

majko

Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon Pandeli Majko

IMG_2979

Konsullata e Kosovës në Nju Jork, shënoi 25-vjetorin e Çlirimit të Kosovës

IMG_2986

Kosova me 10 medalje në finalen e NEO – shkencës në New Jersey, këta janë fëmijët heronjë

Dubai Police Patrol, Dubai, UAE.

“8 milionë euro i kam për shpenzime personale”/ Gazetari i njohur tregon rastin e një shqiptari që kishte habitur policinë në Dubai

Monika-Kryemadhi-LSI

Bashkëshortja e Ilir Metes, Monika Kryemadhi, pesë orë rresht është marrë në pyetje nga SPAK-u, në Tiranë

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

INFO

NA NDIQ