“Ta shohim çka sjell vjeshta dhe dimri”- Kurti sërish shfaq gatishmërinë për zgjedhje

Picture of INA
INA

07/06/2024

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Kosova është gjithmonë gati për zgjedhje të reja.

Ai ka folur sërish për zgjedhjet e parakohshme duke thënë se mund të jenë në vjeshtë ose në dimër nëse ka një dakordim me opozitën.

“Mund të jenë në vjeshtë ose në dimër varësisht se a do të mund të ketë ndonjëherë ndonjë dakordim me opozitën që të bëhet caktimi i muajit për zgjedhje të reja.

Unë ndodhem në vitin e fundit të këtij mandati dhe kanë ngelur më pak se 10 muaj andaj kam shprehur gatishmëri që në njërën anë t’i kalojmë marrëveshjet ndërkombëtare që janë të rëndësishme dhe në anën tjetër të caktojmë datën, por nuk u bë në këtë pranverë, ta shohim çka sjell vjeshta dhe dimri”, tha kryeministri.

TË FUNDIT
9 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
9 orë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
1 ditë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
1 ditë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
1 ditë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
9 orë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
9 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

LEXO MË SHUMË

bajram begaj

Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

spanja kosova

Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

bajram begaj

Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

INFO

NA NDIQ