Tabaku pas takimit me Ali Ahmetin: T’i heqim këto kufijtë, të punojmë për shqiptarët

INA
INA

6 Qershor, 2023

Kryetarja e komisionit për çështje Evropiane në Kuvendin e Shqipërisë dhe njëherit deputete e PD-së, Jorida Tabaku pas takimit me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti në rrjetin e saj social shkruan se duhet të hiqen kufijtë, të bashkohen shqiptarët, informon Klan M.

Ja statusi i plotë i Tabakut:

Kënaqësi krejt e veçantë diskutimi me Ali Ahmetin! Duhen bë të gjitha, tha me urtësinë e një politikani të vjetër, duhet me ba patjetër. Po s’e bamë ne tre vendet tona kush do ta bëjë? Duhet ba dhe infrastruktura edhe energjia, po me aq patjetër edhe arsimi dhe gjuha! Po, duhet me tejkaluar dhe ne veten tonë! Të shohim larg! T’i heqim këto kufijtë natyrorë e punojmë për shqiptarët” – ka shkruar Jorida Tabaku.

Ndryshe Jorida Tabaku mbrëmë u takua edhe me krerët tjerë të partive shqiptare në vend ku u diskutuan sfidat për të ardhmen e përbashkët mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.

Foto me Ali Ahmetin KETU

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

durmo llaskarc

Si mundet që rasti i “Llaskarcës” ku pati viktima, të zgjasë me vite? – pyet gjykatësja e Kushtetueses, Kacarska

albin kurti

Albin Kurti: Ky ishte qëllimi i Vuçiqit më 24 shtator

Ali Ahmeti

Ahmeti: Pranoj rivalitetin, por jo deri në armiqësi

chollet

Chollet telefonon Kurtin dhe Vuçiqin. Ja mesazhi i tij

Irina Panovska Stavridis

Skandal në Klinikën e hematologjisë në Shkup: Drejtoresha i jep tender mbi 3 milionë euro babait të saj

armatimi veri

Lajmi i fundit/Në veri të vendit arrestohen edhe dy persona dhe konfiskohet arsenal armësh

krenar lloga

Lloga: Ligji për amnisti do të dorëzohet në Kuvend, s’ka amnisti për veprat e rënda penale

merko

Merko tanimë 3 muaj në “Listën e Zezë”, asnjë rast nuk ka marrë epilog

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ligji për amnisti do të dorëzohet në Kuvend, lirim i plotë për dënimet me burg deri në 6 muaj, nuk ka amnisti për veprat e rënda penale

INFO

NA NDIQ