Tabanoc, kolona të gjata veturash në kufirin me Serbinë (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

21/08/2023

Nga Lidhja Auto Moto e Maqedonisë thonë se në vendkalimet kufitar “Tabanoc” pritet 30 minuta, por në kamera shihen kolona të gjata veturash si në hyrje, ashtu edhe në dalje, përcjell TV21.

“Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve të qytetit është rritur. Në vendkalimet kufitare “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” koha e pritjes për hyrje dhe dalje nga shteti është rreth 30 minuta. Në vendkalimet e tjera kufitare nga ana e jonë, nuk ka ndalesa më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti”, thuhet në njoftimin e LAMM.

Pamjet e pikës kufitare “Tabanoc” mund të shihen nga kamerat e sigurisë së MPB-së serbe, ndërsa kamerat e sigurisë në këtë pikë kufitare të Maqedonisë së Veriut këtë paradite nuk janë të qasshme për qytetarët.

TË FUNDIT
8 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
8 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
13 orë
Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

21 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
19 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
13 orë
Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!
19 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
18 orë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
8 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
16 orë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

arben taravari

Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ