Tabanoc, zbulohen teste të falsifikuara PCR dhe transport pa dokumente

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Në vendkalimin kufitar në Tabanoc zyrtarët policor kanë zbuluar 5 teste PCR të falsifikuara dhe 3 automjete të cilët kanë transportuar pasagjerë pa dokumentacion përkatës.

Gjatë kontrollit të pasaportave është konstatuar se O.B. (51) nga Shkupi, T.T. (28) nga Shkupi, D.M. (28) nga fshati Tromegjë, rajoni i Kumanovës, D.G. (56) nga Koçani M.P. (61) nga Shkupi kanë paraqitur teste të falsifikuara PCR. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet padi përkatëse.

Gjithashtu gjatë kontrrollit të një autobusi me targa të Shkupit të drejtuar nga H.P(54) nga Shkupi si dhe në një automjet të pasagjerëve të drejtuar nga Z.B.(26)nga Strumica dhe furgon i drejtuar nga ZH.G. (46) nga Strumica është konstatuar se është kryer transport ndërkombëtar të udhëtarëve pa poseduar dokumentacion përkatës.

Sanksionet e duhura për drejtuesit e mjeteve dhe automjetet janë vendosur nga Inspektorati Shtetëror i Transportit.

TË FUNDIT
12 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
5 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
8 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
8 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
8 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
23 orë
Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)
1 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’
9 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
23 orë
LSDM gati për lider të ri, ja emrat e përfolur?
1 ditë
Rusia heq shenjuesit e kufirit me Estoninë, reagon me urgjencë kreu i NATO

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ