Tahiri: Kurti po e futë Kosovën në një rrugë qorre

INA
INA

05/06/2023

Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri thotë se duhet thënë e vërteta për veriun dhe se kryetarët atje “duhet ta kenë njëfarë legjitimiteti”.

Tahiri tha në Frontal se kryeministri Albin Kurti po e futë Kosovën “në një rrugë qorre”.

“Është duke e futë Kosovën në një rrugë qorre që ka me na sjellë shumë probleme”, tha ai.

Sipas tij, shefi i Qeveri, për veprimet në veri nuk e ka informuar as presidenten Vjosa Osmani.

“Presidentja nuk ka qenë e informuar për këtë veprim”, tha Tahiri, ndërsa sipas tij, “në terr informativ” janë edhe deputetët.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

collage-10-600x360

Ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Geci ndërron emrin dhe fenë

Ana Baerbock

“Paqja në Ballkan varet nga një fije”- Gjermania shton trupat në Kosovë

Euro metali

Prodhonin dhe qarkullonin para false, arrestohen 6 persona në Prishtinë

Adem Jashari

Letra e fundit e Adem Jasharit (VIDEO)

ana baerbock

Kryediplomatja gjermane: Do të dërgojmë 150 trupa shtesë në KFOR

flamuri-kuq-e-zi

4 mijë 268 persona në Kosovë e kanë emrin Flamur

arbnora fejza flamuri

Shqiptarja nga Kosova synon rekord të ri në Guiness me flamurin gjigant kuqezi në origami (FOTO)

albin kurti vlore

Albin Kurti: Të punojmë për idealet e Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Adem Jasharit

uck

​26 vjet nga dalja publike e UÇK-së në skenë

INFO

NA NDIQ