Taika Waititi zbulon se Rita Ora i propozoi atij për martesë

Picture of ina-online
ina-online

05/08/2023

Rita Ora dhe Taika Waititi e kundërshtuan trendin kur ishte fjala për propozimin e tyre të madh të martesës.

Regjisori i njohur në një intervistë të dhënë për Vogue për dasmën e tyre që ishte në vitin 2022 tha se Ora i kishte propozuar atij për martesë.

“Ajo më propozoi dhe unë i thashë po menjëherë”, tha Waititi.

Sipas çiftit, Rita bëri lëvizjen e madhe derisa ata ishin në Palm Springs. Vetëm disa javë më vonë, ata mbajtën një ceremoni private në Los Anxhelos, më 4 gusht të vitit 2022.

“Nuk ishte në Londër apo në Francë siç raportuan të gjithë”, tha regjisori Jojo Rabbit.

“Ishte në L.A. me një grup të vogël miqsh.” Rita shtoi “Ishte në shtëpinë tonë!”.

Më pas, çifti më në fund foli për ditën e madhe kur u bënë burrë e grua. “Ishin rreth tetë njerëz atje – vetëm miq të ngushtë dhe familja, dhe prindërit në Zoom”, tha Taika për revistën.

Në mesin e familjarëve të pranishëm ishin fëmijët e regjisorit dhe motra e këngëtares, shkruan HollywoodLife.

TË FUNDIT
18 orë
Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)
21 orë
Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen
1 ditë
Ky është këngëtari shqiptar që paguhet 30 mijë euro vetëm për një natë (VIDEO)
1 ditë
Dua Lipa po bëhet gati për udhëtimin në Kosovë
1 ditë
Morena Taraku në lidhje dashurie?

ME TE LEXUARA

21 orë
Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen
18 orë
Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)

LEXO MË SHUMË

egla

Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)

ermonela jaho

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen

IMG_4504

Ky është këngëtari shqiptar që paguhet 30 mijë euro vetëm për një natë (VIDEO)

DUA Lipa

Dua Lipa po bëhet gati për udhëtimin në Kosovë

morena taraku

Morena Taraku në lidhje dashurie?

arbana osmani

Arbana Osmani zbulon padashje se ku do ta shohim së shpejti

Screenshot_20240718_130207

Luizi i jashtëzakonshëm, shfaqet duke kënduar një hit botëror (video)

adele

Adele heq dorë nga muzika? Jep lajmin e keq për fansat: Më duhet një pushim i gjatë

bardhi kumanove

Merr fund ‘drama’ mes Bardhit dhe menaxherit të tij: Tani jam artist i pavarur

INFO

NA NDIQ