Takahara japonezi i parë që do luaj për Struga Trim Lum

Picture of ina-online
ina-online

09/06/2024

Japonezi, Takahara është emri më i ri që i bashkohet skuadrës së Struga Trim Lum. Ai te skuadra jonë vjen nga rradhët e Gostivarit, ndërsa vlen të theksohet se pjesën më të madhe të karrierës e ka kaluar në Gjermani. Takahara luan në krahun e majtë të mbrojtjes…

Masaaki Takahara do të jetë japonezi i parë në histori që do të luaj për skuadrën tonë. Bëhet fjalë për një futbollistë 28-vjeçar i cili vjen nga ekipi i Gostivarit, ndërsa pjesën më të madhe të karrierës së tij e kishte kaluar në futbollin gjerman.

Ndryshe, gjithçka kishte nisur në vendlindjen e tij, me skuadrën e Shizugaku HS, për tu transferuar më pas në futbollin europian, më saktësisht në Spanjë, aty ku qëndroi për dy vite të plota.

Pasoi një periudhë e tij bukur e gjatë në Gjermani, aty ku luajti me 6 skuadra të ndryshme, derisa e fundit ishte Türkgücü München, nga e cila skuadër verën e vitit të kaluar erdhi në futbollin tonë vendor, duke veshur fanellën e Gostivarit.

Me Takaharan, kemi firmosur kontratë një vjeçare.

Të gjithë te Struga Trim Lum, japonezit i urojmë mirëseardhje, duke i uruar shumë suksese me fanellën “bardhekuq”.

TË FUNDIT
39 minuta
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
3 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
3 orë
KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE
4 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
4 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

23 orë
EURO 2024/ Përplasje “gjigantësh” në “Veltnis Arena”, grupet B e C diskutojnë “hesapet” e kualifkimit
13 orë
Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve
23 orë
VIDEO/ Daku shau keq maqedonasit Federata e Futbollit e Maqedonisë reagon: të kërkoj falje
13 orë
Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit
23 orë
Granit Xhaka: Kur kemi nevojë për të, Shaqiri është këtu!

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ