Takim i rëndësishëm i Avokatit të Shtetit të RMV-së me homologen e tij franceze në Paris (Foto)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Më 10 shkurt 2022, avokati i shtetit të RMV-së, z. Fehmi STAFA, realizoi një takim zyrtar në Drejtorinë për çështjen juridike, ku u takua me përfaqësuesen juridike të shtetit francez znj. Laure Bédier dhe ekipin e saj. Paraprakisht, z. Stafa, me ekipin e tij qëndroi në Ambasadën e Maqedonisë së Veriut në Francë dhe u takua me ambasadoren e vendit tonë atje, znj. Jadranka ÇAUSHEVSKA DIMOV.
Në takimin me homologen franceze, z. Stafa dhe znj. Bédier prezantuan institucionet gjegjëse që i drejtojnë, mandej folën për bashkëpunimin reciprok, organizimin e konferencave dhe seminareve të përbashkëta, këmbimin e ekspertizave dhe përvojave etj. Në fund u dakordua për vizitë të ndërsjellë të palës franceze në vendin tonë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ