A ka takime mes VMRO-së dhe BDI-së, ja çka thotë Mickoski?

ina-online
ina-online

15/10/2023

Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski ka theksuar dhe ka pyetur kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski të tregoj se sa herë ai dhe anëtarët e kryesisë së partisë së tij në periudhën e fundit kanë kërkuar dhe kanë pasur takime me liderin e BDI-së Ali Ahmeti dhe me përfaqësues të lartë të kësaj partie.

“Po ato parti që tash po e luajnë veten si luanë, kanë qenë si kotele në koalicion me të njëjtën parti politike BDI, për të cilën flasin sot, për 11 vjet. Lideri i VMRO-DPMNE-së dhe anëtarët e kësaj partie a kanë kërkuar dhe zhvilluar takime me liderin dhe zyrtarët e lartë të BDI-së dhe sa herë në gjashtë muajt e fundit? Çfarë kanë biseduar në ato takime, nëse i kanë pasur?”, pyeti kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski në tubimin e djeshëm tradicional në Selcë të Prilepit, me rastin e shënimit të festës shtetërore të 11 tetorit.

Por nga ana tjetër, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i është përgjigjur pyetjes nga Shtipi, ku ishte për vizitë në terren në kuadër të fushatës partiake.

Ai ka thënë se nuk ka pasur asnjë takim me liderin e BDI-së Ali Ahmeti dhe se as nuk ka ndërmend ta kërkojë.

“Pasi ai po bën një pyetje, supozoj se e di përgjigjen. Asnjëherë, as kam kërkuar, as nuk kam ndërmend të kërkoj takim me personin e përmendur nga Kovaçevski. Unë kërkoj publikisht një takim liderësh, në të cilin për më shumë se tre dekada të gjithë kryetarët e partive parlamentare ulen dhe pajtohen për datat e zgjedhjeve”, theksoi Mickoski në përgjigjen e tij. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

Zekiri muhamed

Zekiri duhet t’i kthejë mbi një milion euro

INFO

NA NDIQ