Takimet Shkup-Sofje, Petkov do të raportojë para Kuvendit bullgar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Kryeministri bullgar Kiril Petkov të premten do të raportojë para deputetëve në Kuvendin e Bullgarisë për rezultatet nga vizita e tij në Shkup, javën e kaluar, si dhe nga takimi i qeverive të dy vendeve që u mbajt dje në Sofje.

Siç transmeton BGNES, referimi i Petkovit do të mbahet me kërkesë të partisë më të madhe opozitare Qytetarë për zhvillim evropian të Bullgarisë (GERB), partia e ish-kryeministrit bullgar Bojko Borisov, ndërsa tema do të jetë pika e parë e mbledhjes plenare të Kuvendit.

TË FUNDIT
57 minuta
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
1 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
1 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
1 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
2 orë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

ME TE LEXUARA

2 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit
12 orë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!
1 ditë
Talat Xhaferri edhe një vit do të perdorë veturë zyrtare dhe sigurim prej gjashtë personave
10 orë
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë
1 ditë
Temperaturat e larta, qytetarët nuk respektojnë rekomandimet e mjekëve
6 orë
Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
2 ditë
Fillon sot regjistrimi elektronik i nxënësve në shkollat e mesme
12 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

LEXO MË SHUMË

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

INFO

NA NDIQ