Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson

Picture of INA
INA

20/05/2024

Presidentja Gordana Siljanovska Davkova priti sot ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar të Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut, Matthew Lawson.

Në takim u shkëmbyen mendime për marrëdhëniet e përgjithshme bilaterale ndërmjet dy vendeve, ku presidentja Siljanovska Davkova theksoi se vendi ynë i kushton rëndësi të veçantë zhvillimit të marrëdhënieve miqësore dhe bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar, duke përfshirë edhe aleancën në aleancën NATO. Presidentja Siljanovska Davkova tregoi gatishmërinë e saj për avancimin e mëtejmë të bashkëpunimit bilateral me Mbretërinë e Bashkuar në të gjitha sferat me interes të përbashkët.
Presidentja Siljanovska Davkova theksoi se si shtet e vlerësojmë veçanërisht mbështetjen britanike në përmbushjen e qëllimit strategjik – anëtarësimit në Bashkimin Evropian, që vazhdoi edhe pas Brexit.
Ambasadori Lawson i dorëzoi Presidentes Siljanovska Davkova një letër urimi nga mbreti Charles III me rastin e marrjes së detyrës, në të cilën ai dërgon urimet e tij më të sinqerta për zgjedhjen e saj. (INA)

TË FUNDIT
3 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë
5 orë
Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh
6 orë
Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit
10 orë
Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës
11 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

ME TE LEXUARA

10 orë
Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës
17 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
6 orë
Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit
17 orë
MPB-ja shpalos detaje nga vrasja e dyfishtë në Kratovë
5 orë
Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh
17 orë
Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon Pandeli Majko
3 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

LEXO MË SHUMË

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh

gordana siljanovska davkova

Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës

buka-market

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

haxh-meke

Mbi dy milionë muslimanë fillojnë pelegrinazhin vjetor të Haxhit

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

tifozat kuq e zi

Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës

INFO

NA NDIQ