Takimi i radhës në Shkup, Grubi: Mbështesim politikat e Kurtit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/02/2023

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në ClickPlus ka komentuar takimin e sotëm mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Grubi nga ky emision inkurajoi Kurtin dhe shprehu mbështetjen për politikat e tij për gjetjen e një zgjidhje me Serbinë, me njohje reciproke.

“E inkurajoj kryeministrin Kurti dhe i them se të gjithë ne e mbështesim në përpjekjen për të arritur marrëveshje bilaterale me Serbinë që ka për qëllim vetëm njohjen reciproke”, tha Grubi.

Para një ore ka përfunduar takimi mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel. Siç u deklarua pas takimit, nuk është arritur zgjidhje dhe se takimi i radhës ndërmjet palëve do të zhvillohet në mars, në Shkup./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

INFO

NA NDIQ