TV24: Takimi Kasami-Gashi, për çfarë ranë dakord?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/05/2023

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi kanë zhvilluar një takim kokë më kokë pas më shumë se katër viteve, raporton Televizioni 24.

Sipas informacioneve të televizionit, liderët e dy partive opozitare janë takuar javën e kaluar, me qëllim që, siç thonë burime nga të dyja palët, të tentojnë të shkrinin akullin për një bashkëpunim më serioz në të ardhmen.

Sipas të njëjtave informacione, në takim nuk është folur për bashkëpunim thelbësor, por vetëm një takim fillestar, pasi disa herë të dyja palët kanë paralajmëruar mundësinë e bashkëpunimit në të ardhmen për, siç thonë ata, lënien e BDI-së në opozitë. TV 24 u bëri pyetje të dyja palëve, BESA as e konfirmon dhe as e mohon takimin.

Nga Alternativa e Afrim Gashit kanë theksuar se sigurisht që ka kontakte mes Alternativës dhe Besës, por duhet të priten nëse do të ketë bashkëpunim dhe si do të duket. (INA)

TË FUNDIT
4 minuta
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit
11 minuta
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
18 minuta
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
19 minuta
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
34 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
5 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
13 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
36 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
10 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro

LEXO MË SHUMË

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

Biden

Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

INFO

NA NDIQ