Takimi Kasami-Kurti në komunën e Tetovës, çfarë u bisedua

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/04/2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka qëndruar sot në Tetovë ku ka marrë pjesë në një aktivitet të organizuar në Universitetin e Tetovës.

Pas përmbylljes së këtij aktiviteti, Kurti ka zhvilluar një vizitë të paparalajmëruar në komunën e Tetovës ku ka takuar kreun e saj, Bilall Kasami.

Për detajet e këtij takimi ka njoftuar vet nikoqiri i këtij takimi, Bilall Kasami. Ai ka thënë se kanë diskutuar për shumë çështje në interes të dy vendeve me qëllim bashkëpunimin si në rafshin qëndror edhe atë lokal.

Ndërsa shton që kjo vizitë e paparalajmëruar e Kurtit tek ai edhe njëherë konfirmon lidhjen vëllazërore.

“Së bashku me sekretarin organizativ të Lëvizjes BESA z.Adnan Azizi si dhe sekretarin gjeneral z.Abdush Demiri na nderoi me vizitën e tij vëllazërore miku ynë, kryeministri i Kosovës z.Albin Kurti. Në takim diskutuam për shumë çështje në interes të dy vendeve tona me qëllim bashkëpunimin si në rafshin qëndror edhe atë lokal. Kjo vizitë e paparalajmëruar edhe njëherë konfirmon lidhjen tonë vëllazërore!
Bashkë për të ndërtuar dhe zhvilluar politikat tona!”– ka njoftuar Kasami në Facebook.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

INFO

NA NDIQ