Taravari ja çfarë thotë për takimin me Kurtin dhe krerët e LEN në Prishtinë?

INA
INA

30/01/2024

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka arritur pasditen e sotme në Prishtinë. Ai ka treguar se në Kosovë po qëndrojne me ftesën e kryeministrit Albin Kurti.

Taravari ka arritur në Prishtinë bashkë me liderët e opozitës shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Izet Mexhitin, Afrim Gashin dhe Bilall Kasamin.

“Nuk e di. Kisha ftesë dhe normalisht që i përgjigjem ftesës së kryeministrit”, ka deklaruar Taravari.

I pyetur nëse pritet të flasin për zgjedhjet e 8 majit, Taravari ka deklaruar se “beson që po”.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

scholz-shulc-olaf

Gjermania nuk do të dërgojë trupa tokësore në Ukrainë

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

daniel server

Serwer për Vuçiq-in: Dëshiron të mbajë hapur opsionin ushtarak në Kosovë

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

INFO

NA NDIQ