Takimi në Prishtinë tek Kurti, flet Izet Mexhiti para takimit

ina-online
ina-online

30/01/2024

Krerët e Partitë opozitare shqiptare të Koalicionit LEN, Bilall Kasami, Afrim Gashi dhe Izet Mexhiti si dhe kreu i ASH-së, sot pasdite kanë zbritur në Prishtinë.

Klan Kosova merr vesh që të njëjtit pritet të zyrtarizojnë sot koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje.

E gjithë kjo, vie si parapërgatitje për zgjedhjet e parapara më 8 maj atje.

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti deklaroi për Klan Kosovën, se arsye e vizitës së tij në Kosovë, qe ftesa e kryeministrit, Albin Kurti.

Takimi mes tyre pritet të nis pas pak.

Kujtojmë që aktualisht Maqedonia e Veriut ka në krye të qeverisë së saj kryeministrin teknik, shqiptarin Talat Xhaferin.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ