Taksa rrugore Tetovë-Shkup për një vit, kushton sa 10 vite në Bullgari!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Në rast se një banor i Velesit punon në Shkup, vetëm për pagesën në pikat pagesore do të harxhoj 58.000 denarë, një banor i Tetovës 39.000, ndërsa në rast se udhëtoni nga Gostivari për në Shkup, taksa rrugore do t’ju kushtoj 68.000 denarë, Kumanovë-Shkup, 48.000 denarë. në këtë shumë nuk përfshihen ditët e uikendit dhe festat shtetërore, në rast se udhëton edhe gjatë këtyre ditëve do të paguani plotësisht, shkruan PRIZMA.

Ndërkohë që në shumë vende evropiane ku përdoren vinjetat për një vit kushtojnë prej 4.000 deri në 10.00 denarë për vozitje të pakufizuar në gjithë territorin e vendit përkatës:

Hungari: 146 euro për një vit
Austri: 109 euro për një vit
Bullgari: 60 euro për një vit

Një vit Tetovë-Shkup kushton sa 10 vite në Bullgari!

Taksa rrugore Veles-Shkup kushton 120 denarë vetëm në një drejtim, gjegjësisht 240 denarë ardhje vajtje, në raste se këtë shumë e shumëzojmë me të gjitha ditët e punës, për një vit një banorë i Velesit që punon në Shkup dhe udhëton çdo ditë do të paguaj afro 1.000 euro.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ