Talat Xhaferi bëhet gjysh, i lind një nip, ja si e uron Zaevi në Facebook! (Foto)

0

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut ka marë një lajm të gezuar, pasi vajza e tij Besiana ka lindur djalë. Rastin edhe më të gezuar e bën fakti se edhe vajza e tij Besiana edhe nipi i pagëzuar me emrin Frashëri janë shëndosh e mirë, transmeton, Gazeta Lajm.

“Jemi të bekuar dhe shumë të lumtur pas lajmit se vajza Besiana e solli në botë nipin tonë, Frashërin! Të dy janë mirë, ne na mbetet të gëzohemi për momentet e bukura”, ka shkruar në Facebook Xhaferi duke shpërnda lajmin e gëzueshëm.

E ndër të parët që e ka uruar ka qenë kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, siç mund ta shihni edhe në foton më poshtë.