Talat Xhaferi: Ja deri kur dhe si do të jem si kryeministër

ina-online
ina-online

11/12/2023

Deri në momentin e votimit të Qeverisë teknike, unë mund ta bartë postin e kryetarit të Kuvendit, bëri të ditur Talat Xhaferi në ClickPlus.

Ai sqaroi se si shkon procedura e zgjedhjes së kryeministrit teknik.

“Unë duke qenë kryetar mund të bart postin e kryeministrit, por me seancën të udhëheq kryetari i ri. Deri në komentin që konstatohet zgjedhja e qeverisë dhe marrjen e detyrës, nuk ka problem që unë të bart postin e kryetarit. Deri në momentin e votimit, atëherë në fund ka një fjali që thotë se deputetit i ndërpritet mandati sepse nuk mund të bartë dy funksione”, tha Xhaferi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari2

Taravari: Këto janë tre pikat kyçe si kandidat për president: Heqja 20%, Presidenti të zgjidhet në Kuvend dhe bullgarët në Kushtetutë

Fatmir Dehari

Dehari konfirmon se ishte propozuar si kandidat për president

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

INFO

NA NDIQ