“Talent, mentalitet, forcë dhe përvojë”, Howe “ngre në qiell” Tonalin

Picture of INA
INA

03/07/2023

Eddie Howe është i lumtur për afrimin e Sandro Tonalit nga Milani.

Drejtuesit e Newcastle zyrtarizuan sot mesfushorin italian si lojtarin më të ri të skuadrës së Premier League.

Që sezonin e ardhshëm do të garojë në grupet e Champions League. Tekniku 45-vjeçar i “Qymyrxhinjve”, shprehet gjithë gëzimin e tij për faktin që do të punojë me lojtarin e kombëtares italiane.

“Jam i kënaqur që mirëpres te Newcastle një futbollist si Tonali. Ai është një talent i jashtëzakonshëm. Dhe ka mentalitetin, fizikun dhe teknikën e duhur për të qenë arma plus e jona.

Edhe pse vetëm 23 vjeç, Sandro ka tashmë ka përvojë të rëndësishme si lojtar protagonist në një nga ligat më të mira në Europë dhe në Champions League.

Përveçse luan edhe me kombëtaren e Italisë. Ai gjithashtu do të ketë mundësinë të rritet dhe të përmirësohet me ne. Jam i emocionuar që do të punoj me të”, deklaroi Howe.

Operacioni i transferimit të mesfushorit nga Milani te Newcastle, u arrit për shumën 80 milionë euro (përfshirë bonuset). Ndërkohë që Tonali do të përfitojë 10 milionë euro (8+2) në sezon në “St. James Park”.

Pasi shkroi fjalë emocionuese për Milanin dhe tifozët e kuqezinjve, Tonali foli edhe për nisjen e aventurës së re: “Dua të falënderoj Newcastle, që po më dhuron këtë mundësi të madhe në karrierën time.

Dua ta shlyej besimin në fushën e blertë, duke dhënë gjithçka kam. Siç kam bërë gjithmonë. Jam realisht i emocionuar që do të luaj në St. James Park. Mezi po pres të ndjej ngrohtësinë e tifozëve”./ SuperSport

TË FUNDIT
3 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
4 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
5 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
5 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
18 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
19 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
18 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
5 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
5 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
4 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ