Talenti 13 vjeçar i Dortmundit që ka mahnitur botën e futbollit

Futbollisti më i mirë i botës në të ardhmen po rritet në Gjermani, te skuadra e Borussia Dortmund.

Bëhet fjalë për Youssoufa Maokoko, sulmuesin 13 vjeçar.

Talenti i ri ka “pushtuar” faqet e gazetave kur në vitin 2017 u bë pjesë e U17, duke luajtur me lojtarët shumë më të vjetër se ai.

Sikur të mos mjaftonte kjo, 13 vjeçari ka arritur që në 15 ndeshjet e zhvilluara me U17, të realizoi 27 gola dhe të asistoi katër herë.

Një talent për t’u vëzhguar./Lajmi.net/