Talenti i Bundesligës lë Gjermaninë, do të luajë për Shqipërinë

ina-online
ina-online

30/10/2023

Nelson Weiper ka vendosur të luajë për vendlindjen e nënës së tij, ta përfaqësojë Shqipërinë.

Sipas gazetarit Ylber Kelmendi, 18-vjeçari do të veshë fanellën kuqezi.

Qendërsulmuesi i Mainz është djali i një babai gjerman dhe nënës shqiptare.

Ky është njoftimi i Kelmendit:

Sulmuesi i talantuar i Mainz, Nelson Weiper, eshte shume afer t’i bashkohet kombetares se Shqiperise.

Talenti 18 vjeçar aktualisht eshte pjese e kombetares se Gjermanise U21.

Vlera e tij ne treg eshte 5 milione euro.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Këto janë 12 klubet të cilat e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

zekirija ramadani

Zekirija Ramadani rikthehet në Kosovë, firmos me Dritën e Gjilanit

daja

Daja: Nëse pretendojmë një ëndërr të çmendur, duhet ta fitojmë ndeshjen ndaj Plzenit

champions-logo

Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmshme në Champions League

sylvinjo

‘Do të çojë Shqipërinë në Botëror!’ Sylvinho edhe dy vite të tjera me Shqipërinë?

barcelonaa

Katalanasit i kundërpërgjigjen Bayernit

struga trim lum

Struga si mysafire mposhti Vardarin

Nadal

Nadal i rikthehet fushave të tenisit

karton futboll

Në futboll do të ketë edhe karton portokalli

INFO

NA NDIQ