Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

ina-online
ina-online

21/09/2023

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari deklaroi për Alsat lidhur me rejtingun e partisë që drejton.

Në pyetjen e gazetarit të Alsat se ASH ka rënie të besueshmërisë, Taravari e mohoj duke konfirmuar rritjen e vogël te Lëvizjes BESA dhe jo rënien e ASH-së.

I pyetur në lidhje me atë nëse ASH është dëmtuar pas hyrjes në Qeveri me BDI-në, Taravari tha se nëse bëhet analizë ka pjesë që edhe e kanë dëmtuar por ka çështje që janë ndryshuar me ASH në Qeveri.

Sa i përket zgjedhjeve të reja Taravari tha se vazhdon të mendoj që ASH duhet të del vet në zgjedhje por se vendimin final do ta marr në Kryesi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

takimi lidereve lideret

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve, ja datat?

Krenar Lloga

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

blerim sejdiu

Zhelinë/ Sejdiu ka penguar prerjen e druve nga një kompani private: Dëmtim brutal i natyrës

Trajanov

Trajanov propozon: Zgjedhje pa qeveri teknike dhe një Njësi Zgjedhore

Arben Taravari

Shfuqizimi qeverisë teknike, Taravari: Tendenca e VMRO-së është më shumë të mos ketë kryeministër shqiptar

zejd

Zejdi: Kryeministri shqiptar mund të presë, nëse ka marrëveshje për ndryshimet kushtetuese

takimi lidereve lideret

Kasami, Mexhiti dhe Gashi braktisën takimin e liderëve, zënka me Xhaferin

vanja

Koment nga Bekim Qoku për ngjarjen e rëndë në Maqedoni

Qani Nesimi Shaqir Fetahu

BFI ankohet se Myftiu i Tetovës Nesimi edhe pse i shkarkuar nuk po e lëshon Myftininë e Tetovës

INFO

NA NDIQ