Taravari bashkëbisedim me banorët e Tuhinit (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Bashkëbisedim me banorët e Tuhinit, një ndër fortesat e para të Aleancës për Shqiptarët

Anëtarët dhe simpatizantët e Aleancës për Shqiptarët në fshatin Tuhin të Kërçovës me një pritje të ngrohtë për Kryetarin, Arben Taravari, Sekretarin Organizativ, Isen Shabani, Ministrin për Shoqëri Informatike, Azir Aliu, Zëvendësministren e Bujqësisë, Vjollcë Berisha dhe deputetin e zonës, Syrija Rashidi.

Në këtë bashkëbisedim, drejtuesit e partisë dhe funksionarët qeveritarë të emëruar nga ASh, shpalosën zotimet dhe vizionin për përgjegjësitë e reja në pushtetin ekzekutiv dhe ligjvënës.

“Ashtu si në opozitë edhe në Qeveri do të jemi zëri juaj, ndërsa tani edhe me punë të përkushtuar për të përmbushur nevojat tuaja dhe zotimet tona. Kuadrot e deleguar nga ASh në Qeveri, kemi besim se do të dëshmojnë qeverisjen ndryshe dhe me punën e tyre do të na bëjnë krenarë të gjithëve. Tuhini ka qenë fshat i rezistencës, ndryshimeve dhe një nga vendbanimet ku Aleanca për Shqiptarët ka fituar që në zgjedhjet e para parlamentare në vitin 2016, andaj dhe këto takime po i fillojmë po nga ky vend”, tha Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

Në këtë takim zyrtarët e ASh-së dëgjuan edhe mendimet, propozimet dhe sugjerimet e qytetarëve të cilët shprehën besimin dhe mbështetjen e plotë për programin dhe kuadrot e përzgjedhura nga ASh që do të drejtojnë me institucionet e pushtetit qendror.

https://www.facebook.com/aleancashqiptarett/posts/751494066342828

TË FUNDIT
50 minuta
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
1 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
1 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
1 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
2 orë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit
11 orë
Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve
1 ditë
Vdekja e ushtarit 25-vjeçar – Shtabi i Përgjithshëm: Armata nuk ka helikopter i cili i plotëson kushtet për transport special mjekësor
9 orë
Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!
24 orë
Ilir Meta ndahet nga gruaja
1 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
1 ditë
QMK: Gjithnjë e më shumë thirrje për prani të gjarpërinjve në vendbanime
11 orë
Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup

LEXO MË SHUMË

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

INFO

NA NDIQ