Taravari: BDI ka një emër për ministër, i njëjti…

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2022

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka komentuar emrat për ministritë në qeverinë që do drejtohet nga kryeministri Kovaçevski.

Sipas tij, partia e Ahmetit garon me një emër për disa ministri.

“BDI ka një emër për ministër, i njejti person është për ministrin për shoqëri informative, për ministrin për bujqësi ose për ministrin për arsim dhe shkencë 🤦‍♂️

#Wonderkid”, është shprehur Taravari. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

INFO

NA NDIQ