Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Picture of ina-online
ina-online

23/06/2024

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari që njëherit u zgjodh edhe ministër i shëndetësisë në Qeverinë e re theksoi se si ministër i sapozgjedhur do të jetë në shërbim të të gjithë qytetarëve, pa dallime.

“Sapo jam emëruar ministër i Shëndetësisë që për mua është privilegj dhe përgjegjësi.
I uroj punë të mbarë Ekipit Tonë dhe të gjithë Ekipit Qeveritar!
Kur u diplomova mjek, u betova se do të jem në shërbim të njeriut dhe shëndetit të tij pa asnjë dallim dhe me çdo mundësi…sot betohem njësoj si atëherë se do të jem në shërbimin tuaj me të njëjtin përkushtim!”, nënvizoi Taravari. (INA)

TË FUNDIT
16 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
17 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
1 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
1 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
8 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
1 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
7 orë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
1 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

INFO

NA NDIQ