Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

Picture of INA
INA

24/06/2024

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari ka caktuar zëvendësin e tij si kryetar komune ntë Gostivarit, duke dhënë një mesazh për gostivarasit.

“Të dashur Gostivaras,

Kjo është një nga letrat më të veçanta në karrierën time, sepse u është dedikuar gostivarasve dhe Gostivarit, qytetit ku linda, u rrita dhe në tokën e të cilit prehet babai im i ndjerë.
Kam pasur privilegjin e madh të përkrahem fuqishëm nga Ju që të jem dy mandate të njëpasnjëshme kryetar komune i këtij qyteti.
Nën slloganin Gostivari i Pari, kemi vazhduar punën deri tani që shkruaj këto rreshta me të njëjtin motiv.
Por tashmë unë kam vendosur të tërhiqem nga kjo detyrë!

Dua të falënderoj ekipin tim, secilin që ka punuar krah meje me dedikim dhe përkushtim!
Ata që kanë punuar me orë të gjata, që kanë dhënë shumë më shumë mund se sa paga e tyre, ata që nuk duken dhe nuk presin shirita inaugurimi, ata janë heronjtë e vërtetë që kanë firmosur çdo rrugë të re, çdo çerdhe, kopsht, shkollë, park e hapësirë publike.

Dua t’u kërkoj ndjesë të gjithë atyre të cilëve nuk kemi arritur t’u kryejmë punë…në një shtet të varfër e sidomos me një qeveri kundêr siç e kishim ne, është shumë e vështirë të kryesh obligimet që ke, por gjithësesi tashmë Ndryshimi politik ka ndodhur dhe kohë më të mira do të vijnë.
Vetëm se marr përsipër çdo përgjegjësi dhe me përulësi ju kërkoj falje!

Mua do të më zëvendësojë Valbon Limani si ushtrues detyre, ky njeri i shkëlqyer, i cili e meriton tashmë atë vend më shumë se unë.

Unë do të marr detyrën e ministrit të Shëndetësisë, do të jem i angazhuar me partinë dhe me VLEN-in, por gjithnjë do të jem i gatshëm për të ndihmuar Gostivarin.

Në fund, ngase jeni më të rëndësishmit, dua t’ju falënderoj Juve Gostivaras!
Ju falënderoj të gjithëve pa asnjë dallim partiak apo etnik!
Ndoshta ju nuk e keni ditur sepse zakonisht këto gjëra nuk thuhen në fjalime dhe tubime politike, por ju keni qenë forca ime dhe sfida ime.
Uroj t’ju bëj krenar në çdo vend dhe në çdo kohë!
Kudo dhe kurdoherë duhet ta dini se derën time e keni të hapur dhe për mua Gostivari do të jetë Përgjithmonë i Pari!”, ka shkruar Taravari. (INA)

TË FUNDIT
28 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

7 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
1 ditë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
6 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
1 ditë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
6 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
2 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
1 ditë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ