ASH vetë apo me BDI-në në zgjedhje, përgjigjet Taravari

ina-online
ina-online

21/09/2023

Kryetari i ASH-sẽ, Arben Taravari ka folur për Alsat lidhur me idenë e frontit evropian të promovuar nga kreu i BDI, Ali Ahmeti.

“Tash për tash nuk kemi një qëndrim. Por unë e kam thënë edhe në kryesi se nëse ASH do shkojë me BDI, do humb një pjesë të votuesve dhe përkrahësve të saj, sepse do jenë indiferent se nuk votojnë BDI apo do votojnë një parti tjetër. Unë në parim jam që ASH të dal vetëm”, theksoi Taravari pẽr Alsat. Kliko deklaratẽn KËTU

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

Krejt çka dihet për vrasjen e Liridona Murselit, si u dhanë 30 mijë euro për vrasjen, si gënjeu babai…

bore aeroporte

Acari ‘pushton’ Europën, anulohen qindra udhëtime në këtë vend

vardari

“Vetëm pse bëri shqiponjën” – KF Vardari kërkon që Federata ta dënoj futbollistin shqiptar të Strugës

ziadin sela

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

INFO

NA NDIQ