Taravari: Do të ketë punësime të reja në shëndetësi, mungon kuadri!

Picture of INA
INA

05/07/2024

Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari, njoftoi se do të ketë punësime të reja në Klinikën e Onkologjisë, si dhe në klinika të tjera në të gjithë vendin dhe sektorët e shëndetësisë ku ka mungesë të personelit.

Ai tha se do të bëjë presion mbi Qeverinë, por edhe se do të bisedojë me Ministrinë e Financave për të siguruar mjete.

Ai tha se do të bisedojë edhe me dekanin e Fakultetit të Mjekësisë për të siguruar kuadër.
Ndërsa për problemin e Onkologjisë që i mungon terapia dhe pacientët kthehen në shtëpi, drejtori i Onkologjisë tha se problemi është duke u punuar dhe shpreson që së shpejti të zgjidhet.

TË FUNDIT
1 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
4 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
6 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
6 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
6 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
7 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
1 ditë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
7 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
2 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ