Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin

Picture of INA
INA

25/06/2024

Para formimit të Qeverisë pati zëra se duhet të hiqet balancuesi ku edhe nga koalicioni VLEN deklaruan që roli i tij nuk ishte mjaftueshëm i mirë ku edhe thanë se edhe ka nëpërkëmbur shqiptarët. Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari tha se për heqjen e balancuesit në fillim duhet sjell ligji që sipas tij, balancuesi është i panevojshëm kur ka ligj.

“Ne jemi marrë vesh se para duhet të sjelli ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat dhe pas asaj do ta heqim. Balancuesi nuk ka nevojë kur kemi ligjin”, tha Taravari.

TË FUNDIT
28 minuta
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
36 minuta
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
38 minuta
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
39 minuta
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
43 minuta
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

ME TE LEXUARA

1 ditë
18 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut
18 orë
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë
38 minuta
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
1 ditë
Qeveria ka emëruar disa drejtorë, ja emrat
18 orë
Qeveria miratoi emrat e zëvendësministrave të rinj, shtatë janë nga VLEN: Elfet Ismaili në Mbrojtje, Astrit Iseni në MPB
36 minuta
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
1 ditë
VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së - Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është drejtpërdrejt fajtor për eksodin e të rinjve shqiptarë

LEXO MË SHUMË

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

florian qehaja

Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

policia kosoves

Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

INFO

NA NDIQ