Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët… (FOTO)

Picture of INA
INA

24/06/2024

Ministri i ri i shëndetësisë, Arben Taravari ka takuar sot drejtorët e kirurgjive dhe të shërbimeve të përgjithshme.

“Menjëherë pas fillimit zyrtarisht në detyrën e re si Ministër i Shëndetësisë, realizova takim me drejtorët e kirurgjive dhe të shërbimeve të përgjithshme të cilët janë organi më i thirur dhe përgjegjës për mirëvatjen në kontinuitet të punës së sallave operative.
Me këtë rast, kërkova që të dokumentohen aktivitetet e ndërmarra deri sot, që pastaj të sjellim vendimin e zgjidhjes së këtij problemi akut që pacientët të marrin shërbimin e duhur, të sigurt dhe profesional”, ka shkruar Taravari. (INA)

TË FUNDIT
28 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
51 minuta
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
2 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

ME TE LEXUARA

23 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
13 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur
1 ditë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
12 orë
Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

LEXO MË SHUMË

arrest ushtar

Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ