Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

ina-online
ina-online

20/02/2024

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari pas emisionit politik “Debat plus” në TV Dukagjini theksoi se po dëshmohet edhe më shumë se opozita shqiptare VLEN do jetë fituese e zgjedhjeve dhe se ka nisur ndryshimi.

“Jam i gëzuar që gjatë emisionit Debat Plus u krye një sondazh live, tepër serioz, dhe sipas 4665 votuesve, 63% e tyre shpallën fitues opozitën shqiptare VLEN kundrejt partisë tjetër në pushtet që mori 37% të votave.
Fryma e popullit është Çelsi i Fitores. Ndryshimi Ka Nis!”, ka shkruar Taravari në një postim në rrjetet sociale. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ