Taravari emëron drejtorët e rinj në Klinikat dhe Institutet shëndetësore

Picture of INA
INA

04/07/2024

Ministri i shëndetësisë, Arben Taravari, ka emëruar 12 ushtrues detyre drejtorë të rinj mjekësorë në këto institucione shëndetësore publike.

Siç njoftojnë nga MSH, ud. drejtorë në spitalin e Gostivarit është emëruar mjeku Argjent Muça.

Në klinikat e dhe institutet tjera janë emëruar këto drejtorë:

Klinika universitare për vesh, hundë dhe fyt – d-r Igor Kamshikoski

Klinika universitare për dermatologji – d-r Katerina Damevska

Instituti universitar për radiologji – d-r Sonja Nikollova

Klinika universitare për gjinekologji dhe obstetrikë – d-r Irena Aleksioska Papastiev

Klinika universitare për endokrinologji ,diabet dhe çregullime metabolike – d-r Taner Hasan

Klinika universitare për psikiatri – d-r Sllavica Arsova-Haxhiangellkovska

Klinika universitare për gastroenterohepatologji – d-r Meri Trajkovska

Klinika universitare për nefrologji – d-r Nikolla Gjorgievski

Klinika universitare për reumatologji – d-r Emilija Sandevska

Klinika universitare për mjekësi fizikale dhe rehabilitim – d-r Zllate Mehmedoviq

Klinika universitare për sëmundje kirurgjike ,,Shën Naumi i Ohrit” – d-r Nebojsha Nastov.

TË FUNDIT
4 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
4 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
4 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
5 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
5 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

1 ditë
“BDI-ja po dështon edhe në opozitë” – Arben Taravari reagon për dy modelet që shqyrtohen nga ekspertët e BDI-së
8 orë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
4 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
1 ditë
Osmani i reagon VLEN-it, i quan vasal, por nga VLEN i kundërpërgjigjen
8 orë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
1 ditë
Mickoski: Bullgaria s’ka energji për dialog!
8 orë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
1 ditë
Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!

LEXO MË SHUMË

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

mickoski orban

Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

INFO

NA NDIQ