Taravari flet për largimin e Rolanda Prevallës nga ASH dhe rreshtimin me “Grupin e Zjarrit”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2023

Anëtarja e Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët, Rolanda Prevalla Kadriu i është bashkuar grupit të zjarrit të BDI-së.

Kështu ka bërë të ditur kreu i këtij grupimi dhe nënkryetar i BDI-së, Izet Mexhiti, duke bërë të ditur lajmin përmes rrjeteve sociale.

Për këtë “Fokus” ka kontaktuar edhe me kreun e ASH-së, Arben Taravari, i cili ka dhënë një përgjigje të shkurtër për braktisjen e bashkëpartiakës së tyre.

“Secili vendos vetë se ku do të vazhdojë. Qindra anëtarë të rinj vijnë tek ne dhe disa largohen. Të gjitha partitë kanë rregullisht anëtarë që shkojnë e vijnë. Është një dukuri normale”, tha Taravari në një prononcim për “Fokus”.

Ky largim vjen vetëm pak ditë pasi që ASH u bë pjesë e Qeverisë dhe se ka filluar përzgjedhja e drejtorëve nëpër eshalonet e tjera të pushtetit. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

Caroline Ziadeh

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

INFO

NA NDIQ