Taravari flet për shkarkimin e drejtorit të Spitalit të Kumanovës: Mjeku Fati Xhemaili nuk u keqpërdor!

INA
INA

10/11/2023

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, në një prononcim për gazetën LAJM, ka folur për shkarkimin e mjekut Fati Xhemaili nga posti i drejtorit në Spitalin e Kumanovës. Fati Xhemaili u shkarkuar vetëm tre javë pasi kishte marrë detyrën dhe ky vendim nxiti shumë reagime.

“Unë mjekun që e emëruam si drejtor në Kumanovë nuk e njihja. E kam takuar para 3-4 ditëve. Ndodhi situata ashtu që në spitalin e Kumanovë, në repartin e urologjisë kishte vetëm një mjek, një urolog dhe ai ishte drejtori që kishim zgjedhur. Por, natyrisht kishte edhe njëfarë marrëveshje me LSDM-në që kjo drejtori t’i takojë përsëri LSDM-së, pasi ne i bëmë ndryshimet pa u konsultuar, në katër drejtori, nëpër katër spitali dhe vendosëm që edhe repartit t’ia kthejmë mjekun të cilin e lavdërojnë se është i mirë, por edhe LSDM-ja të vazhdojë ta drejtojë Spitalin e Kumanovës”, tha Taravari për gazetën LAJM.

Prononcimin e plotë mund ta ndiqni në videon më poshtë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ