Taravari i del në mbrojtje Shaip Kamberit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2022

Arben Taravari

Deputetit shqiptar tē Preshevës z.Shaip Kamberit, i janë ngritur akuza qartazi të pabaza, duke e kërcënuar haptazi jetën dhe lirinë e tij. Cili është faji i vërtetë i këtij shqiptari të cilit qeveria serbe i ka drejtuar artilerinë e pushtetit të saj?

Të themi kombësia e tij nuk mjafton. Para ideologjisë së vjetër të qeverisë serbe ai është i padëshirueshëm edhe sepse është kundra Aleksandër Vuçiçit, ky i fundit mik i Edi Ramës dhe armik i Kosovës së Pavarur…
Apeloj fort tek çdo insitucion, alarmoj çdo organizatë të të drejtave të Njeriut, të mbrojnë deputetin Shaip Kamberi nga persekutimi totalitar i aparatit të Vuçiçit, i cili po revokon çdo ditë e më shumë paraardhësit e tij famëkeq që i vunë zjarrin Ballkanit.

Duhet ndërhyrë urgjentisht sepse koha ka treguar se vonesat në gadishullin tonë kushtojnë shumë!!!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ