Taravari i përgjigjet Bejtës: Së shpejti do të pergjigjesh për krimet në Gostivar!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2023

Kryetari aktual i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, i është përgjigjur akuzave të paraardhësit të tij Nevzat Bejta, i cili një ditë më parë gjatë në emisionin 200 në Alsat, e akuzoi atë se është i përfshirë në krime. Taravari në një prononcim me shkrim për gazetën LAJM, tha se është Bejta ai që duhet të përgjigjet për krimet që i ka bërë gjatë qeverisjes 8 vjeçare në Gostivar.

“Tërë shteti e ka kontrolluar Komunën e Gostivarit, me qindra herë dhe në asnjë rast nuk kanë gjetur asnjë parregullësi. Edhe unë i uroj shëndet sa më të mirë z.Bejtës dhe vite të këndshme në pension. Besoj dhe uroj që së shpejti të përgjigjet për krimet që i ka bërë gjatë qeverisjes 8 vjeçare në Gostivar”, tha Taravari për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
10 minuta
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
13 minuta
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
19 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
11 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell
1 ditë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
8 orë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra
1 ditë
Sot Ixheti nesër Artani, ndryshe s'ka kuptim as ndryshimi

LEXO MË SHUMË

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

INFO

NA NDIQ