Taravari: Jam optimist për ndryshimet kushtetuese

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2023

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka komentuar votimin e Qeverisë së re, në përbërjen e të cilës janë edhe 3 ministra nga kjo parti.

Taravari tha se e kanë për obligim që të përmirësojnë disa punë në ministritë që do të udhëhiqen ministrat e ASH-së.

“Tash ballafaqohemi me pjesëmarrje në Qeveri, e kemi për obligim dhe detyrë që t’i përmirësojmë disa punë në ministritë të cilët do t’i udhëheqim! Ta bëjmë diferencën dhe dallimin në mes të asaj si janë udhëhequr institucionet dhe si do të udhëhiqen prej tash dhe në fund qëllimi kryesor për kyçje ishte të arrihet eventualisht të bëhen edhe të ndihmojmë ndryshimet kushtetuese në RMV.

A do t’ia dalim, koha do ta tregojë. Unë jam optimist, por le të ia lëmë kohës për të parë çfarë dhe si do të arrije në qëllimet përfundimtare ASH”, deklaroi Arben Taravari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

INFO

NA NDIQ