Taravari: Ka mundësi që BESA, BDI dhe ASH të shkojnë bashkë në zgjedhje

INA
INA

26 Maj, 2023

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari mbrëmë në emisionin “ClickPlus” në TV21 ka folur për koalicionimet e mundshme në rast të mbajtjes së zgjedhjeve.

Ai duke folur për zgjedhjet parlamentare, ka shprehur qëndrimin se kjo parti është e gatshme që të shkojë me një listë me partitë shqiptare, duke përmendur BDI-në dhe “Besën”.

“Në parti nuk e kemi diskutuar këtë.

A do të shkonit me BDI-në?

Shikoni, nuk e kemi diskutuar. Mund të ndodh… Shikoni, partitë shqiptare të gjitha janë pro-evropiane, si “Besa”, si “BDI”…

A mund të hyni me një bllok?

Një mundësi është që të gjitha partitë të shkojnë bashkë. Flas për “Besën”, BDI-në dhe Aleancën”, tha Taravari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bad news eagles

Bad News Eagles mposhtin ekipin serb Sangrija

haradinaj-kurti

Haradinaj – Kurtit: Mos e bëj më asnjë hap pa amerikanë, je duke e fundosur suksesin e Kosovës

kasami

Kasami: ASH degjeneroi, po përgatitë anëtarësinë për koaliconin me BDI-në

lajcak escobar kurti

LIVE: Nis takimi i Kurtit me Escobarin e Lajçakun, Zëdhënësi i qeverisë jep detaje

alternativa

AlternAtivA: Shqiptimi i dënimeve për djegien në spitalin modular në Tetovë është djegie e dytë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Mediat partnerë në ndërtimin e një shoqërie evropiane, të lirë dhe demokratike

Xhem baruti

Baruti komenton fjalimin e Ahmetit: I’a mbylle derën djemve që u rritën në BDI…

kasami

Kasami: Kërkesa jonë e qartë, termi 20% të zëvendësohet me gjuhën shqipe

grubi

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

INFO

NA NDIQ