Taravari: Kam pasur takime me përfaqësues të LEN-it, dhe disa takime me Ali Ahmetin

INA
INA

04/01/2024

I pyetur për koment mbi komunikatën e sotme të Lidhjes Europiane për Ndryshim, ku sërish i bëhet ftesë ASH-së që të bëhet pjesë e opozitës shqiptare, kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari tha se ka pasur takime edhe me përfaqësues të LEN-it, por edhe me kreun e BDI-së, por që partia ende nuk ka vendim se si do të garojë në zgjedhje.

Në lidhje me: LEN: S’është më e diskutueshme tema e fitores, por ASH-ja mund të jetë në anën që e dërgon BDI-në në opozitë

“Po, është e vërtet se kam pasur takime me përfaqësues të LEN, dhe disa takime me Ali Ahmetin. Kur të kemi vendim definitiv, e bëjmë publike”, tha Taravari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ