Taravari mbrëmë takoi Ahmetin-Xhaferin, cila është oferta, çka thotë lideri i ASH-së?!

ina-online
ina-online

03/02/2024

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari mbrëmë është takuar me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe kryeministrin teknik, Talat Xhaferi.

Siç mëson INA nga burime partiake, Ahmeti i ka bërë të ditur Taravarit ofertën e fundit për koalicionim zgjedhor, si pjesë e të ashtuquajturit frontit evropian të partive në pushtet.

Lidhur me këtë takim, Taravari i pyetur nga INA tha se në takim është biseduar për zgjedhjet, por ai tha se gjatë orëve apo ditëve në vijim do të shpalos qëndrimin e tij. “Po kam zhvilluar një takim dhe se gjatë periudhës në vijim do njoftoj opinionin”, deklaroi Taravari.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

INFO

NA NDIQ